Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Články » 2017

Ohlédnutí za sezónou 2017

publikováno 24.11.2017 (aktualizováno 17.01.2018)

V uplynulé sezóně hasičských závodů se našemu družstvu SDH Krompach celkem dařilo. Na začátek musím podotknout, že tohle byl po mnoha letech první rok, kdy jsme se zúčastnili téměř všech soutěží v širokém okolí. A i přesto, že se náš současný tým dal dohromady teprve v roce 2016 a na jeho prvním závodu skončil tehdy poslední, je náš pokrok kupředu za těch pár měsíců obrovský.

Letošní první závod se konal ve Cvikově, kde jsme obsadili 3. místo, jen díky rychlé opravě zlomených vahadel v motoru naší stařičké stříkačky, kterou V. Běgus stihl udělat na chodníku mezi jednotlivými koly soutěže. Následovala soutěž v Mimoni, kde se nedařilo spoustě týmů a bohužel i nám se nepovedlo zdárně dokončit náš pokus. O měsíc později jsme se ale již radovali z krásného putovního poháru „Skalická sova“ pro absolutního vítěze, z jediné letošní noční soutěže ve Skalici u České Lípy. Poté následovala soutěž ve Lvové, kde jsme obsadili hezké čtvrté místo. Na začátku srpna jsme se dočkali naší pohárové soutěže zde na Krompachu, kde jsme po těsné bitvě opět skončili čtvrtí. Poslední sobotu tohoto měsíce se konala soutěž ve Stráži pod Ralskem, která pro nás skončila dalším bramborovým umístěním. Na naší oblíbené soutěži Kunraticích u Cvikova jsme obhájili loňské druhé místo. Na dalších dvou soutěžích v Rozstání a v České Lípě jsme se umístili na osmém a sedmém místě. Posledním závodem byla soutěž ve Stružnici, kde jsme si vzájemně vypomohli s družstvem ze Lvové a skončili na pátém místě.

Celkově se nám sezóna 2017 vydařila, i když samozřejmě chceme v příštím roce dokázat o mnoho víc. Proto neustále zlepšujeme technické prostředky, trénujeme, hledáme nové talenty do týmu a také finanční sponzory. Proto i vy, pokud byste měli zájem o požární sport, neváhejte a oslovte některého z našich členů a přijďte si to s námi zkusit.

Jiří Balšánek
SDH Krompach

Aktualita

Požár (hořící kontejner)
23:15 Česká republika, Liberecký, Česká Lípa, Krompach, 56, pojízdný hořící kontejner technika: Tatra CAS32 Požár plastového kontejneru na směsný ...